Back to All Events

Deju un kustību terapijas seminārs: JAPĀŅU MĀKSLAS PRINCIPI

MĀKSLU TERAPIJAS, MĀKSLINIEKU REZIDENČU UN IZGLĪTĪBAS CENTRS "MĀ TELPA" piedāvā

DEJU UN KUSTĪBU TERAPIJAS SEMINĀRS: JAPĀŅU MĀKSLAS PRINCIPI

Četru semināru ciklā svētdienās un sestdienās apgūsim un pētīsim japāņu mākslas pamatprincipu lietojuma iespējas deju un kustību terapijā. 

Tuvojoties svētkiem, semināri var būt ne vien personisks iepriecinājums, veltot pilnvērtīgu un īpašu laiku savām vajadzībām, bet arī iespēja iepriecināt savus tuvos un mīļos ar oriģinālām, paša veidotām dāvaniņām.

Japāņu estētika paredz, ka plaisas traukos, kas radušās laika vai bojājumu rezultātā, tiek īpaši apstrādātas ar zeltu (“kintsugi” princips). Tādējādi trauks kļūst par īpašu un unikālu objektu. Tieši tāpat varam raudzīties uz personisko ievainojumu - ja spējam to izdziedēt, tas kļūst par neatsveramu, vērtīgu pieredzi. Emocionāls ievainojums ir kaut kas trausls un jūtīgs, taču tam piemīt arī neparasts skaistums un vērtība, gluži kā unikālam traukam. Ja mēs spējam šo dārgakmeni ieraudzīt un pieņemt kā savu, tas ir ceļš uz veselumu un sevis pieņemšanu. Piedzīvosim cieņpilnu attieksmi pret dabu un savu ķermeni! 

Deju un kustību terapijā, izmantojot dažādas veselības aprūpes sistēmā atzītas metodes un tehnikas, pētīsim sava fiziskā ķermeņa vajadzības, sajūtas, saikni ar emocijām, domāšanas procesu un saskarsmi ar citiem. Deju un kustību terapija ir radošs process, kurā tiek izmantota ne vien deja un kustība, bet arī mūzika, balss un dažādi materiāli. Vairāk informācija: ww.dkt.lv

SEMINĀRU NORISE
Deju un kustību terapijas semināru ciklā pētīsim četras dažādas japāņu estētikas izpausmes:

9. decembris pl. 11:00-13:00 / IKEBANAS DARBNĪCA 
Būs iespējams izmēģināt un uzzināt vairāk par vienu no ikebanas veidiem - čabanu, kas ir ziedu kārtošana tējas ceremonijām. Čabanai raksturīga vienkāršība, dabiskums un sezonalitāte. Savienosim to ar deju un kustību, izpētot un meklējot ķermeniskas un emocionālas kvalitātes.

16. decembris pl. 18:00-20:00 / SUMI-E DARBNĪCA 
Sumi-e ir japāņu tušas zīmējums, kas tiek izpildīts ar otu īpašā tehnikā, ko apgūsim šajā nodarbībā. Tam raksturīgs minimālisms, atsakoties no ārišķīgā tas ļauj atklāt būtisko. Gleznosim un kustēsimies, meklējot sava personiskā stāsta esenci. 

22. decembris pl. 11:00-13:00 / MATU ROTĀJUMU DARBNĪCA Izgatavosim kanzaši, kas ir japāņu matu ornaments, izgatavots no auduma, pērlītēm, matu sprādzēm u.c. Tajos atspoguļojas pārmaiņas dabā, modē, kā arī notikumi dzīvē vai sabiedrībā. Izkustināsim pārmaiņas personiskā kontekstā, domājot par iepriekšējo un jauno gadu.

29. decembris pl. 11:00-13:00 / TĒJAS CEREMONIJAS UN SALDUMU DARBNĪCA 
Ar savām rokām varēsim izgatavot un nodegustēt vagaši - japāņu tradicionālos saldumus, un izbaudīsim japāņu tējas ceremonijas atmosfēru un kustību, kas ļauj pievērsties sev un izjust mirkli šeit un tagad. Ievadīsim jauno gadu ar miera, siltuma un kopā būšanas atmosfēru! 

SEMINĀRU VADĪTĀJI
Mg.art., Mg. sc.sal. Simona Orinska - sertificēta mākslas terapeite (deju un kustību terapeite) , sertificēta supervīzore, butō māksliniece. Ilgaicīgi interesējas par japāņu tradicionālo un laikmetīgo kultūru. Darba pieredze iegūta VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” novietnē Gaiļezerā, specializējoties darbā ar bērniem un pusaudžiem, kuriem ir autiskā spektra, attīstības aiztures traucējumi, uzvedības un emocionāli, kā arī ēšanas traucējumi. “Latvijas Autisma centrā” strādājusi ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Kopš 2009. gada vada deju un kustību terapijas grupas pieaugušajiem, kā arī strādā individuāli privātpraksē. Darba virzieni: krīzes, traumas pārstrāde, ar stresu saistīti traucējumi, līdzatkarība, personības autonomijas un attīstības jautājumi. 
Simona ir arī centra “MĀ TELPA” vadītāja. Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas (RISEBA) maģistra virziena “Multimediālā skatuves māksla” radošā direktore un pasniedzēja. “Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas”, “Latvijas Supervizoru apvienības” un “Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas” biedre.

Mingaile Kola - tējas meistare, strādā tējnīcā Runa un vada klasiskās ķīniešu tējas ceremonijas Pin Cha un Gong Fu Cha, japāņu tējas ceremonijas Chado un Senchado. Vairāk nekā 15 gadu pieredze zāļu tēju vākšanā un pagatavošanā. Tea Masters Cup Latvia 2018 kategorijas Tea Mixology uzvarētāja. Nodarbojas ar meditāciju, jogu, butō deju, un ir performances mākslas grupas IDEAGNŌSIS dalībniece.

APLIECĪBA Praktiskais seminārs būs vērtīgs arī dažādu jomu profesionāļiem, sniedzot ieskatu mākslu terapijas metodēs darbā ar konkrēto tematiku. Semināra dalībniekiem būs iespēja saņemt Pieaugušo neformālās izglītības centra “MĀ TELPA” apliecību 12 akad. st.apjomā.

PIETEIKŠANĀS Lūgums atsūtīt kontaktinformāciju un pieteikuma vēstuli līdz 5. decembrim uz e-pastu: maatelpa@gmail.com. Lūgums rezervēt laiku un vienoties ar grupas vadītāju par individuālām bezmaksas pārrunām (apm. 30 min). Dalībnieku skaits ierobežots.

DALĪBAS MAKSA 70 eur (iekļaujot materiālus darbnīcām).

NORISES VIETA MĀ TELPA – mākslu terapijas, mākslinieku rezidenču un izglītības centrs. 
Adrese: Rīga, Miera iela 15 (ieeja no pagalma, 2 stāvs).