Back to All Events

Dzīves ritu dejas

DZĪVES RITU DEJAS rudens/ziemas ciklā

MĀ TELPA – mākslu terapijas, mākslinieku rezidenču un izglītības centrs piedāvā unikālu pašizziņas piedzīvojumu kustībās, skaņās un krāsās.

Nodarbībā tiks izmantotas deju un kustību terapijas, butō dejas, performances mākslas, improvizācijas dejas, transpersonālās psiholoģijas, kā arī šamanisma pieejas un tehnikas.

Sagaidot ziemas iestāšanos, dosimies kustību, dejas, gaismu, krāsu un mūzikas ceļojumā, lai atbrīvotu prātu, pamodinātu “iekšējo dziednieku”, izdejotu jūtas un piedzīvotu iekšēju mieru. Ļausimies pirmatnējam dejas pieskārieniem, atjaunojot saikni ar ķermeni, sajūtām, izjūtām, iekšējo “Es” un ikdienā apslēptajiem resursiem.

Dosimies rudenīgi iekšējā refleksijā un iegremdēsimies sapņos un pārdomās - pagātnes, tagadnes un nākotnes dimensijās. Saņemot senču atbalstu un svētību, ieklausoties savā sirdsbalsī, nokāpsim Zemzemē, atbrīvojot savažoto emociju - sāpju, aizvainojuma, trauksmes, dusmu vai baiļu dejas.

Saņemot rokās grožus - uzticoties ķermeņa spēkam un gudrībai, kopā vadīsim savus trakos zirgus, lai ļautu tiem nomierināties un rāmi, mierpilni izbaudītu ķermeņa vienotības izjūtu un saskaņotību sevī, citos un pasaulē. Un ziemas svētku atmosfērā paraudzīsimies nākotnes iespējās, ļaujot piedzimt jaunām atziņām, dzīves mērķiem, vitalitātei un priekam par esamību!

Nodarbību norise.
Nodarbības iesākas ar sākuma apli, nelielām pārrunām un iesildīšanos. Tad seko nodarbības tēmas pieteikums mākslinieciskā formā, izmantojot deju, mūziku, stāstu, labvēlīgu pārsteigumu vai kādu citu iedvesmojošu elementu. Turpinājumā dalībnieki tiek aicināti piedzīvot savu personisko stāstu dejā. Atslābināšanās daļa. Noslēguma aplis, kurā tiek pārrunāta iegūtā pieredze.

Ko iespējams iegūt:
* klātbūtni un apzinātību
* ķermeņa-psihes dziedināšanu un vienotību
* meditāciju kustībā un dziļu atslābinājumu
* ķermeņa radošumu un kustības prieku
* izpētīt personiskās ēnas puses
* iekšēju transformāciju un enerģijas atjaunotni
* piedzīvot mākslinieciskas atmosfēras skaņā, kustībā, gaismā


Pieteikšanās
Pieteikšanās līdz 8. decembrim uz e-pastu: maatelpa@gmail.com vai zvanīt 29394500.
Lūgums ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots.

Dalības maksa
15 eur par nodarbību.
Pirmā nodarbība ir atvērta. Pēc tās dalībnieki aicināti izlemt, vai turpinās dalību plašākā ciklā.


Nodarbības vada

Violetas Dejas - par Violetu es nosaucu to mazo meiteni, kura izmantoja katru mīļu brīdi, lai plašu atskaņotāja pavadījumā izdejotos un izsapņotos spoguļa priekšā, kamēr pārējo nav mājās, un kura manā dzīvē atgriezās pirms gadiem septiņiem, un kopš tā brīža dāvājusi sev daudzas jo daudzas vienreizējas pieredzes lielisku horeogrāfu, dejotāju, mākslinieku projektos un milzīgu vienkāršas esības prieku brīvās dejas kustībās, kad izklīst pieredzes rēgu smagums un Es kļūst atkal viegls. Violeta ir arī divu pretmetu – sarkans (ārdīšanās) un zils (miers) – saplūšana vienlaicīgi, tajā veidojas zināma harmonija un tajā ir fantastisks enerģētisks potenciāls. Tieši par to arī Violetas Dejas…

Simona Orinska – “mani interesē nevis tās, kā cilvēki kustās, bet tieši tas - kādēļ viņi tā kustās?” Deja un kustība Simonai ir nepanesamā esības viegluma izziņa, deja kā jūtu izpausme, deja kā spēle un saruna, deja kā ceļš uz garīgumu un dievišķo. Viņa ir butō māksliniece, pasniedzēja, sertificēta deju un kustību terapeite un supervizore. Simona ir gan Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA maģistra virziena “Multimediālā skatuves māksla”, gan arī performances mākslas grupas IDEAGNŌSIS izveidotāja un mākslinieciskā vadītāja. Grāmatas «BUTŌ» (Mansards, 2015) autore. Aktrise un horeogrāfe teātra izrādēs (“Marķīze de Sada”, režisors – A. Hermanis, JRT) u.c. Tiekamies dejā...

Arvis K. Pogo (Kantiševs) ir multimākslinieks – grafiķis, modes dizainers, skaņu mākslinieks, kurš pārvalda rīkles dziedājumu tehniku un bītboksa ritmus, spējot uzburt dažādas skaņu ainavas un atmosfēras. Arvis piedalījies mākslas projektos gan kā skaņu un balss mākslinieks, gan izpildītājs.

Foto autors: Jānis Deinats

Earlier Event: December 12
Maigā joga
Later Event: December 13
Mūzikas terapija