Back to All Events

VIZUĀLĀS PERFORMANCES MĀKSLAS DARBNĪCA

Performances māksla ir uz darbību un procesu orientēta mākslas prakse, kur svarīga ir autentiska, neattēlota pieredze, kas skatītāju iesaista tiktāl, ka tas var kļūt par daļu no mākslas darba. Centrālais aspekts performances mākslā ir mākslinieka klātbūtne, kuru nodrošina ķermenis kā galvenais medijs un konceptuālais materiāls. Citas svarīgas komponentes ir laiks, telpa un attiecības starp performances mākslinieku un skatītājiem. Tā kā performances māksla ir gaistoša māksla, neizbēgamas ir diskusijas par performances dokumentāciju un attiecībām ar mediju.

Šodienas plašo iespēju vidē par svarīgāko atskaites punktu kļūst apziņas patstāvība un plastiskums, radošums, spēja izdarīt izvēli un drosme sekot saviem iekšējiem lēmumiem un aicinājumiem. Šī kursa ietvaros, izmantojot performances mākslu kā mediju, piedāvājam izpētīt un sekmēt šo faktoru attīstību kā cilvēciskā, tā mākslinieciskā līmenī.

Kursa mērķi

  • Mācību kurss dalībniekiem piedāvā gan teorētiskas zināšanas par performanci, gan iespēju praktiski izzināt un apgūt performances mākslu kā pašizpētes procesu, iemiesojot personiskos atklājumus mākslas medijos – ķermenī, skaņā, video un objektā.

  • Mācību kurss piedāvā apgūt dažādas skaņu un video mākslas, ķermeņa un vizuālās mākslas tehnikas un metodes, ko iespējams plaši izmantot savā profesionālajā darbībā, kā arī personiski - attīstot individuālas prasmes un personības aspektus.

    Mācību kurss ir unikāls, jo Latvijā jau trešo gadu profesionālā līmenī piedāvā apgūt laikmetīgu performances mākslu pie pieredzējušiem pasniedzējiem un māksliniekiem. Kursa pasniedzēji būs mākslinieces Simona Orinska, Laura Feldberga, mākslas zinātniece Laine Kristberga,. Kursa ietvaros plānots piesaistīt kā vietējos, tā arī ārvalstu lektorus un māksliniekus.

    Norises vieta. Mākslinieku rezidenču, mākslu terapijas un izglītības centrs “MĀ TELPA”. (Miera iela 15, 2. stāvs).

    Vienas nodarbības dalības maksa. 40 EUR

    Pieteikšanās. Lūgums rakstīt pieteikuma vēstuli, pamatojot savu interesi par dalību kursā, uz e-pastu: starptelpa@rigaperformance.lv.

Earlier Event: November 23
VIZUĀLĀS PERFORMANCES MĀKSLAS DARBNĪCA